Start
MCKiS Jaworzno - siatkówka kobiet

Przegrany złoty set i czwarte miejsce siatkarek na zakończenie sezonu !!! PDF Drukuj Email

mckis-siewierz-0006Nasze drugoligowe siatkarki zakończyły ligowe zmagania sezonu 2016/2017 na czwartym miejscu w tabeli grupy czwartej powtarzając tym samym najlepszy wynik na drugoligowych parkietach naszej drużyny z sezonu 2011/2012. Po przegranym pierwszym meczu w Krakowie z miejscowym AGH 1 - 3 podopieczne Wojciecha Gryca żeby zająć trzecie miejsce na zakończenie rozgrywek musiały w meczu rewanżowym pokonać krakowianki 3 - 1 lub 3 - 0, a później zwyciężyć w "złotym secie". Pierwszy cel został osiągnięty w niespełna 60 minut. Nasze dziewczyny w meczu rozgrywanym na własnym parkiecie w sobotnie popołudnie 8 kwietnia łatwo i przyjemnie poradziły sobie z krakowskim AGH wygrywając 3 - 0 i doprowadziły tym samym do "złotego seta".

Więcej…

Krakowianki lepsze w pierwszym meczu o trzecie miejsce !!! PDF Drukuj Email

mckis-sandecja-0026W pierwszym meczu o trzecie miejsce w grupie czwartej nasze drugoligowe siatkarki przegrały w Krakowie z miejscowym AGH 1 - 3. Pomimo porażki nasze dziewczyny wciąż pozostają w grze o trzecią lokatę.

Już w najbliższą sobotę 8 kwietnia podopieczne Wojciecha Gryca będą miały okazję zrewanżować się krakowiankom za porażkę w pierwszym meczu. Jaworznianki żeby zająć trzecie miejsce w grupie na zakończenie drugoligowej rywalizacji będą musiały najpierw pokonać krakowski AGH 3 - 0 lub 3 - 1, a następnie zwyciężyć w "złotym secie", który rozgrywany jest do 15.

Każde zwycięstwo krakowianek i nawet porażka 2 - 3 zagwarantuje im zajęcie trzeciego miejsca.

Więcej…

Z krakowskim AGH zagramy o trzecie miejsce !!! PDF Drukuj Email

mckis-sandecja-0036Z krakowskim AGH przyjdzie naszym drugoligowym siatkarkom rozegrać dwumecz o trzecie miejsce w grupie czwartej. W ubiegłą sobotę 18 marca krakowianki przegrały na własnym parkiecie drugi mecz z faworyzowanym zespołem PLKS Pszczyna 1 - 3. Tym samym pszczynianki walczyć będą w kolejnej rundzie play off z mysłowicką Silesią o pierwsze miejsce w grupie czwartej i na pewno grać będą o awans do 1 ligi.

Pierwszy mecz o trzecie miejsce podopieczne Wojciecha Gryca rozegrają w Krakowie, w sobotę 1 kwietnia. Drugi mecz odbędzie się w Jaworznie tydzień później, w sobotę 8 kwietnia. Jeżeli po dwóch spotkaniach rywalizacja o trzecie miejsce nie zostanie rozstrzygnięta o wszystkim zadecyduje "złoty set".

Druga porażka z Silesią !!! Z kim zagramy o trzecie miejsce w grupie ?? PDF Drukuj Email
mckis-sandecja-0009Drugoligowe siatkarki Miejskiego Centrum Kultury i Sportu przegrywając w sobotnie popołudnie 11 marca drugi mecz pierwszej rundy play off z mysłowicką Silesią 1 - 3 marzenia o awansie do wyższej klasy rozgrywkowej będą musiały odłożyć przynajmniej do kolejnego, ligowego sezonu. Tylko pierwszy set sobotniej konfrontacji był udany dla podopiecznych Wojciecha Gryca. Jaworznianki wygrały pierwszą odsłonę 25 - 20 i nic nie zapowiadało dominacji mysłowiczanek w kolejnych setach. Niestety w trzech, następnych partiach sobotniego meczu podopieczne Rafała Kalinowskiego nie pozostawiły żadnych złudzeń naszemu zespołowi wygrywając kolejno 25 - 15, 25 - 15 i 25 - 17.
Więcej…

Przegrany dreszczowiec z Silesią !!! PDF Drukuj Email
mckis-pszczyna-0046Świadkami bardzo emocjonującego meczu byli kibice, którzy w sobotnie popołudnie 4 marca licznie pojawili się w hali sportowej MCKiS na Osiedlu Stałym żeby obejrzeć nasze drugoligowe siatkarki w pierwszym starciu, pierwszej fazy play off z mysłowicką Silesią. Podopieczne Wojciecha Gryca i Rafała Kalinowskiego zafundowały sobie i kibicom prawdziwy, siatkarski dreszczowiec, w którym więcej zimnej krwi zachowały mysłowiczanki wygrywając mecz numer jeden 3 - 2. W rywalizacji do dwóch zwycięstw prowadzenie objęła więc drużyna Silesii, która będzie gospodarzem drugiego spotkania w najbliższą sobotę 11 marca i ewentualnego trzeciego meczu, który zaplanowany został na niedzielę 12 marca. Sobotnia porażka nie przekreśliła szans naszych siatkarek na awans do finałowej fazy play off w grupie czwartej, sobotni mecz pokazał bowiem, że w tej rywalizacji wszystko może się zdarzyć, a wynik kolejnego meczu jest sprawą otwartą. W drugiej parze play off drużyna PLKS Pszczyna pokonała w Krakowie miejscowy AGH 3 - 1.
Więcej…

Play offy czas zacząć !!! PDF Drukuj Email

mckis-zator-0012Już w najbliższą sobotę nasze drugoligowe siatkarki rozpoczynają zmagania w pierwszej fazie play off. Po miesięcznej przerwie nasz zespół wraca do gry o 1 ligę. Podopieczne Wojciecha Gryca na tym etapie rozgrywek walczyć będą z mysłowicką Silesią i zgodnie z regulaminem Polskiego Związku Piłki Siatkowej rywalizacja toczyć się będzie do dwóch wygranych spotkań. Pierwsze odbędzie się już w najbliższą sobotę 4 marca, w Jaworznie. Silesię podejmować będziemy w hali sportowej przy ulicy Inwalidów Wojennych 18, a mecz rozpocznie się o godzinie 16.00.