Start Aktualności Przegrany złoty set i czwarte miejsce siatkarek na zakończenie sezonu !!!
MCKiS Jaworzno - siatkówka kobiet

Dla kibicow

Galeria
Archiwum

Przegrany złoty set i czwarte miejsce siatkarek na zakończenie sezonu !!! PDF Drukuj Email

mckis-siewierz-0006Nasze drugoligowe siatkarki zakończyły ligowe zmagania sezonu 2016/2017 na czwartym miejscu w tabeli grupy czwartej powtarzając tym samym najlepszy wynik na drugoligowych parkietach naszej drużyny z sezonu 2011/2012. Po przegranym pierwszym meczu w Krakowie z miejscowym AGH 1 - 3 podopieczne Wojciecha Gryca żeby zająć trzecie miejsce na zakończenie rozgrywek musiały w meczu rewanżowym pokonać krakowianki 3 - 1 lub 3 - 0, a później zwyciężyć w "złotym secie". Pierwszy cel został osiągnięty w niespełna 60 minut. Nasze dziewczyny w meczu rozgrywanym na własnym parkiecie w sobotnie popołudnie 8 kwietnia łatwo i przyjemnie poradziły sobie z krakowskim AGH wygrywając 3 - 0 i doprowadziły tym samym do "złotego seta". W decydującym o zajęciu trzeciego miejsca w grupie na zakończenie sezonu secie jaworznianki prowadziły już 9 - 7 i 11 - 9, i nic nie wskazywało na problemy z odniesieniem zwycięstwa w tej "złotej" odsłonie. Niestety kolejny raz okazało się, że dopóki piłka w grze wszystko jest możliwe. Przyjezdne odrobiły straty i w decydujących o zwycięstwie akcjach tego seta okazały się lepsze wygrywając 16 - 14.

Tym samym drużyna AGH Kraków zajęła trzecie miejsce w grupie czwartej, rzutem na taśme wyprzedzając nasz zespół. Podopieczne Wojciecha Gryca zajmując czwarte miejsce w grupie na zakończenie sezonu ligowego 2016/2017 ten sezon zaliczyć mogą do bardzo udanych. Przegrany nieznacznie play off o wejście do finału z mysłowicką Silesią i wyrównana rywalizacja z krakowskim AGH o trzecie miejsce pokazały duży potencjał drzemiący w naszej drużynie i charakter zespołu. Naszym siatkarkom i trenerowi Wojciechowi Grycowi należą się wielkie brawa i gratulacje za końcowy wynik. Pozostaje wierzyć, że w kolejnym sezonie ligowym nie będzie gorzej, a tylko lepiej.

 

MCKiS Jaworzno - AGH Kraków 3 - 0 ( 25 - 21, 25 - 12, 25 - 22 ), "złoty set" 14 - 16

 

MCKiS: Tysler, Trebert, Bałdys, Szajer, Kocel, Bekier, Zawadzka ( libero ).

 

AGH: Banaś, Koperczak, Mastek, Żyła, Wojdyła, Rydzyńska oraz Boroń, Tkaczyk.

 
Designed by Marek Micek do góry