Start Aktualności Kończymy sezon ligowy 2019/2020 na 9 miejscu !!!
Oficjalna strona klubu MCKiS Jaworzno

Dla kibicow

Galeria
Archiwum

Kończymy sezon ligowy 2019/2020 na 9 miejscu !!! PDF Drukuj Email
poniedziałek, 06 kwietnia 2020 08:28

mckis-vs-gwardia-0050Decyzją Polskiej Ligi Siatkowki S.A. w dniu 25 marca br., w związku z pandemią koronawirusa sezon ligowy 2019/2020 rozgrywek KRISPOL 1. Ligi został zakończony. Zarządzający rozgrywkami czyli Polska Liga Siatkówki S.A. zważył co następuje:

Zarządzający postanowił zakończyć w dniu 25 marca 2020 r. sezon rozgrywek KRISPOL 1. Ligi 2019/2020, ustalić kolejności drużyn w tabeli klasyfikacji końcowej sezonu 2019/2020 według liczby zdobytych punktów meczowych, bez ukończenia fazy zasadniczej rozgrywek, ustalić, że w sezonie rozgrywkowym 2019/2020 nie przyznaje się tytułu Mistrza 1. Ligi w piłce siatkowej mężczyzn, a także orzec o utracie przez ostatnią i przedostatnią w tabeli rozgrywek drużynę, odpowiednio SMS PZPS I Spała oraz SPS Chrobry Głogów, uprawnienia do udziału w rozgrywkach KRISPOL 1. Ligi oraz statusu klubu – członka KRISPOL 1. Ligi, pod warunkiem i z chwilą podjęcia przez Radę Nadzorczą PLS uchwały w sprawie dopuszczenia do rozgrywek KRISPOL 1. Ligi nowego klubu II Ligi.

 

Z ustalonego przez Zarządzającego stanu faktycznego wynika, że w obecnej sytuacji epidemicznej na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej nie ma możliwości prowadzenia i organizowania rozgrywek o Mistrzostwo 1. Ligi w piłce siatkowej mężczyzn. W związku z wprowadzonym stanem epidemii, obowiązuje bezterminowy zakaz prowadzenia działalności związanej ze sportem, obejmujący w szczególności działalność drużyn i klubów sportowych, działalności trenerów sportowych, świadczących specjalistyczne usługi dla uczestników imprez i zawodów sportowych, działalność związaną z prowadzeniem hal sportowych i stadionów, działalność w zakresie organizowania, promowania i zarządzana imprezami sportowymi.
Zarządzający dokonując oceny w zakresie możliwości m.in. zakończenia sezonu rozgrywek KRISPOL 1. Ligi, odstąpienia od przyznania tytułów mistrzowskich, oraz rozstrzygnięcia o utracie przez ostatnią i przedostatnią w tabeli rozgrywek drużynę uprawnienia do udziału w rozgrywkach KRISPOL 1. Ligi, wziął pod uwagę przede wszystkim dobro i ochronę zdrowia i życia wszystkich uczestników biorących udział w wydarzeniach sportowych, w tym w szczególności zawodników, członków sztabu szkoleniowego, sędziów, działaczy, pracowników obsługi technicznej meczów, a także możliwość kontynowania przez wszystkie kluby działalności sportowej w sezonie rozgrywkowym 2019/2020. Przy podjęciu decyzji Zarządzający wziął również pod uwagę etap rozgrywek KRISPOL 1. Ligi, w którym doszło do ich czasowego wstrzymania.

 
jaworzno
Designed by Marek Micek do góry