Start Aktualności Siatkarze MCKiS bliżej Turnieju Półfinałowego o wejście do 1 ligi
Oficjalna strona klubu MCKiS Jaworzno

Dla kibicow

Archiwum

Siatkarze MCKiS bliżej Turnieju Półfinałowego o wejście do 1 ligi PDF Drukuj Email
wtorek, 28 marca 2017 13:15

Po pierwszym meczu drugiej rundy play off siatkarze drugoligowego zespołu Miejskiego Centrum Kultury i Sportu są bliżsi awansu do Turnieju Półfinałowego o wejście do 1 ligi. Podopieczni Mariusza Łozińskiego w sobotnie popołudnie 25 marca pokonali na własnym parkiecie drużynę TS Volley Rybnik 3:1 i w rywalizacji do dwóch zwycięstw objęli prowadzenie 1:0. Teraz rywalizacja przeniesie się do Rybnika gdzie w najbliższą sobotę 1 kwietnia odbędzie się drugie starcie, ewentualny trzeci mecz również odbędzie się w Rybniku, w niedzielę 2 kwietnia. W drugiej parze play off siatkarze MKS Andrychów wygrali w Tychach z miejscowym TKS 3:2.

W pierwszym secie sobotniego meczu goście z Rybnika szybko objęli prowadzenie 7:3, by chwilę później prowadzić 10:4, 12:7 i 17:12. Wydawało się, że w tej odsłonie wszystko zmierza do pewnego zwycięstwa przyjezdnych. Nic bardziej mylnego. Podopieczni Mariusza Łozińskiego systematycznie i skutecznie zaczęli odrabiać straty. Gdy na tablicy świetlnej pojawił sie wynik 19:19 pierwsza partia zaczęła się od nowa. Końcowe fragmenty seta były emocjonujące, a jego losy ważyły się do ostatniej piłki. Rybniczanie przy prowadzeniu 24:22 mieli w górze dwie piłki setowe, ale ich nie wykorzystali. Gospodarze doprowadzili do wyrównania 24:24, a posiadając więcej boiskowego doświadczenia i zachowując więcej zimnej krwi wygrali tego seta 30:28. Mocno zdeprymowani takim obrotem sprawy siatkarze z Rybnika w secie drugim nie potrafili wrócić do swojej dobrej gry i przegrali 22:25. Pewne prowadzenie w meczu uśpiło gospodarzy na tyle, że w trzeciej parti niewiele mieli do powiedzenia. Goście z Rybnika prowadzili 18:11, 20:12 i tego prowadzenia nie wypuścili z rąk odnosząc pewne zwycięstwo w trzecim secie 25:17. W czwartej i jak się miało później okazać ostatniej odsłonie sobotniego meczu wyrównana walka trwała tylko do stanu 7:7.  Później jaworznianie zbudowali kilkupunktową przewagę, której nie oddali do końca seta wygrywając 25:20 i cały mecz 3:1.

Pierwszy krok w drodze do Turnieju Półfianłowego o wejście do 1 ligi został przez jaworznian zrobiony. Pozostaje zrobić jeszcze jeden wygrywając jedno z dwóch zaplanowanych w Rybniku spotkań.

MCKiS Jaworzno - TS Volley Rybnik 3:1