Start Aktualności Pewna wygrana z AT Jastrzębski Węgiel

Dla kibicow

Archiwum

Pewna wygrana z AT Jastrzębski Węgiel PDF Drukuj Email
niedziela, 28 stycznia 2018 14:08

W sobotnie popołudnie podopieczni trenera Mariusza Łozińskiego podejmowali w jaworznickiej hali widowiskowo sportowej MCKiS żorską Akademię Talentów Jastrzębski Węgiel. Rywale jaworznian to typowy II ligowy średniak zajmujący aktualnie siódme miejsce w tabeli. Zgodnie z planem jaworznianie wygrali 3:1 i dopisali w tabeli 3 punkty.

W listopadzie jaworznianie pokonali swoich rywali na wyjeździe w trzech szybkich setach. Początkowo zanosiło się, iż w Jaworznie będzie podobnie. W pierwszej partii jaworznianie mocną zagrywką odrzucili przyjezdnych od siatki i za sprawą ataków Zborowskiego, Dzierżanowskiego i Grzegolca zwyciężyli pewnie 25-16. W kolejnej partii było jeszcze lepiej i wygrana 25-12. Niestety w kolejnym secie jaworznianie zlekceważyli rywali, co skrzętnie wykorzystali ambitni młodzi zawodnicy Akademii Talentów szkoleni przez Jarosława Kubiaka, ojca kapitana reprezentacji Polski Michała. Ostra reprymenda trenera Mariusza Łozińskiego sprawiła, iż w czwartym secie ponownie niepodzielnie rządzili jaworznianie, którzy zwyciężyli 25-13 oraz 3-1 w setach w całym meczu. Po 18 kolejkach zawodnicy jaworznickiego Miejskiego Centrum Kultury i Sportu zajmują 3 miejsce w swojej grupie II ligi, mając cztery punkty straty do liderującego TS Volley Rybnik oraz tyle samo punktów jak team „Zaks-y” Strzelce Opolskie. W sobotę 10 lutego jaworznian czeka wyjazdowa konfrontacja z akademikami z Politechniki Opolskiej.

MCKiS Jaworzno - AT Żory Jastrzębski Węgiel 3:1